Projekt pn: „Wydłużenie aktywności zawodowej osób po zawale serca w programie kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej i telemedycznej.”, realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, VII Osi Priorytetowej – Konkurencyjny rynek pracy, Działanie 07.04 – Wydłużanie aktywności zawodowej.
Projekt realizowany jest przez Polską Grupę Kardiologiczną „Pro Corde” sp. z o.o., w Partnerstwie z następującymi podmiotami:
- Optima Medycyna Spółka Akcyjna;
- Centrum Diagnostyczno – Terapeutyczne PSYCHOMED Marek Blajer
- FUNDACJA INSTYTUT WIEDZA I ZDROWIE
- Aeroklub Polski reprezentowany przez Główny Ośrodek Badań Lotniczo-Lekarskich Aeroklubu Polskiego
Projekt realizowany jest na terenie Aglomeracji Opolskiej. Program rehabilitacji prowadzony jest w Domu Medycznym „Pro Corde” w Opolu, przy pl. Piłsudskiego 11A.
CEL PROJEKTU:
Celem projektu jest zapewnienie specjalistycznej opieki medycznej i rehabilitacyjnej w zakresie schorzeń kardiologicznych osobom w wieku aktywności zawodowej oraz przywrócenie pełnej lub maksymalnie możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej, zdolności do aktywności zawodowej oraz brania czynnego udziału w życiu społecznym poprzez wdrożenie kompleksowego programu rehabilitacji medycznej.
ODBIORCY PROJEKTU:
Projekt jest skierowany do osób:
- po przebytych incydentach sercowo-naczyniowych (m.in. zawał serca, dławica piersiowa) lub zabiegach (np. angioplastyka -stenty, by-passy, implantacja rozrusznika serca);
- zamieszkujących teren Aglomeracji Opolskiej;
- aktywnych zawodowo lub chcących powrócić na rynek pracy;
- które nie osiągnęły wieku emerytalnego.
Planowana liczba uczestników i uczestniczek objętych wsparciem w ramach Programu: 600 osób.
OPIS PROGRAMU:
W trakcie programu Uczestnik/Uczestniczka zostanie objęty indywidualną specjalistyczną opieką rehabilitacyjną sprawowaną przez lekarza i dedykowanego fizjoterapeutę. Planowane są również konsultacje indywidualne w zakresie wsparcia psychologicznego i dietetycznego, a także wykłady z zakresu edukacji prozdrowotnej.
Udział w programie wymaga zgody lekarza prowadzącego i jest dla Pacjenta dobrowolny i bezpłatny.
Termin rzeczowej realizacji Projektu: 01 grudnia 2017 r. – 30 listopada 2020 r.