Newsletter
Imię:
Email:
Artykuły 

Optymiści mają w życiu naprawdę dobrze. Łatwiej im znosić trudy dnia codziennego, mają zazwyczaj więcej przyjaciół oraz więcej zarabiają, częściej się uśmiechają, a nawet dłużej żyją!

Jak nauczyć się pozytywnego podejścia do życia i postrzegać ludzi oraz zdarzenia jako dobre? Przeczytaj tych kilka rad i dowiedz się, jak można to zrobić!

 

TAK – nauczcie się śmiać z samych siebie

Umiejętność śmiania się z samego siebie oraz posiadanie dystansu jest cenną umiejętnością. Jeśli to potraficie – jesteście naprawdę szczęściarzami, jeżeli nie – spróbujcie! Jest to jeden z tzw. ujść, dzięki którym macie bardziej realny obraz rzeczywistości oraz własnej osoby. Koniec końców życie to przecież gra, której wystarczy znać zasady i włożyć w nią trochę wysiłku, aby stała się niesamowitą przygodą.

NIE – nie zapominajcie o tym, aby doceniać swoich bliskich i mówić im, jak bardzo są ważni

Często bywa tak, że żyjemy na naprawdę wysokich obrotach, mamy mnóstwo obowiązków i zapominamy o tym, jak warto czasem te 5 minut poświęcić na to, by zadzwonić do bliskiej osoby i przypomnieć jej o tym, że jest dla nas ważna. 5 minut to przecież wcale nie tak dużo, prawda? Podtrzymywanie kontaktów jest bardzo ważne, a głos dobrego znajomego zawsze poprawi nasze samopoczucie.

TAK – staraj się patrzyć na życie z tej lepszej strony

Świat, którym się otaczamy to wielkie lustro naszego świata wewnętrznego, zatem to, jak patrzymy na nasze środowisko ma ogromny wpływ na nas samych. Starajcie się być wdzięczni za małe rzeczy – za to, że macie jeszcze kawę w szafce, za to, że jest ładna pogoda, za to, że nie musicie dzisiaj sprzątać mieszkania. Uśmiechajcie się do ludzi – może to pomóc i Wam i im, no i – dlaczego nie?

NIE – nie skupiaj się jedynie na potrzebach umysłu, kosztem serca

Nie ma w życiu nic ważniejszego od tego, by znaleźć harmonię między potrzebami rozumu i serca. Chociaż często szala jest nierówna, to istotne by pamiętać, że są jednakowo ważne i nie należy pomijać żadnej z nich.

TAK – szczęście jest kwestią wyboru, a nie przypadku

Szczęście nie rośnie na drzewach, ani nie wala się po ulicach. Naprawdę trzeba sobie na nie zapracować. Natomiast gdy wreszcie je osiągniecie, Wasza satysfakcja nie będzie znała granic. Kim są szczęśliwi ludzie? To Ci, którzy w mroku dostrzegają światełko nadziei i Ci, którzy szukają, mimo że nie wiedzą jak.

NIE – nie zapominaj o byciu romantycznym

Romantyczność jest tam, gdzie kochający się ludzie, a bez miłości trudno kipieć optymizmem. Bycie romantycznym wcale nie wymaga wielkich nakładów finansowych, ani niesamowitych zdolności artystycznych. Wystarczy jedynie mieć chęci i jakiś pomysł, a sam proces realizacji niebywale poprawi Wam humor.

TAK – marzcie, pracujcie i wierzcie w to, że osiągniecie sukces

Z wielkimi pragnieniami, trudem i miłością człowiek może osiągnąć naprawdę wszystko. Nie mówię, że my Polacy jesteśmy wybitnie leniwym narodem, bo wcale tak nie uważam, natomiast często brakuje nam pewności siebie i śmiałości, by sięgać po swoje marzenia.

NIE – nie narzekaj

Często człowiek znajduje się w takich okolicznościach, gdzie jest zmuszony przebywać z innymi ludźmi w jednym pomieszczeniu dłużej, niż np. 2 godziny i tak już jest, że osoba, która dużo marudzi jest najbardziej męcząca, a przez to również odpychająca. Zastanówcie się logicznie, czy narzekanie (oprócz uzewnętrznienia swoich odczuć i myśli) przynosi jakiekolwiek realne korzyści? No właśnie, nie, a jedynie psuje nastrój Wam i wszystkim dookoła.

 

 
Psychomed
ul. Jagodowa 1
45-472 Opole
 
telefon: 734 460 357
Copyright © Cdtpsychomed